Pájina aktualizada iha 05:54h, tersa-feira 12 Dezembru

CNRT Diskoñese Lista Governu Ne'ebé Diario Independente Publika No Ne'e Bosok

25 de Julho de 2012, 11:36

Sekretáriu Jerál husi partidu CNRT, Dionísio Babo “Didi” ba CJITL online konfirma katak publikasaun jornál independente ba edisaun horseik (24/7) kona-ba estrututura V governu konstitusionál ne'e bosok no partidu ne'e diskoñese lista refere.

“Ida ohin (horseik) ne'e bosok, la'os lista lós, tamba CNRT seidauk hasai lista ida nó tenki diskuti lai ho partidu PD ho Frenti Mudança” Didi Babo reafirma.

Tuir ema númeru segundu iha CNRT ne'e haktuir katak anúnsiu V governu Konstituisionál só hala'o depois de tomada de posse ba membru parlamentu nasionál foun.

Iha lista publikasaun Diáriu Independente ne'e hakerek Xanana Gusmão hanesan Primeiru Ministru hamutuk ho ministru hamutuk na’in 15 sira seluk ho Vise-Ministru na’in 10 nó Sekretáriu Estadu na’in 14.

Bele haree lista provizóriu ne’ebé fó sai husi jornál Independente, horseik:

1. Primeiro Ministro : Xanana Gusmão

2. Vice PM: Fernando La Sama de Araujo

3. Vice PM para os Assuntos e Tratados de Financiamento Internacional e Chefe dos Negociação e Investimento do Fundo Petrolifero: Emilia Pires

4. Ministro do Defesa e Segurança Nacional: Xanana Gusmão

5. Ministro de Estado do Consellho de Ministros: Dr Agio Pereira

6. Ministro de Plano e Finanças: Antonio da Concecao

7. Ministro Negócios Estrangeiros: José Luis Guterres

8. Ministro da Agricultura e Pescas: Mariano Sabino

9. Ministro Economia e Desenvolvimento: Bendito Freitas

10. Ministro da Justiça: Dr Ivo Valente

11. Ministro da Solidaridade Social: Maria Domingas Alves

12. Ministro da Educação: Jorge da Conceição Teme

13. Ministro da Administração Estatal: Adriano Nascimento

14. Ministro das Infra-estruturas: Pedro Lay

15. Ministro da Saúde: Dr. Sergio Lobo

16. Ministro Comercio e Indústria: Fernanda lay

17. Vice Ministro Educação: Antonio Cardoso

18. Vice Ministro Saúde: Madalena Hanjam

19. Vice Ministro Negócios Estrangeiros: Constâncio Pinto

20. Vice Ministro Finanças: Dr Helder da Costa

21. Vice Ministro Dezenvolvimento: Francisco Borulaku

22. Vice Ministro Justiça: Eusebio Guterres

23. Vice Ministro Infra-estruturas: Gil Alves

24. Vice Ministro Comercio e Indústria: Abel Larisinha

25. Vice Ministro Estatal: Florindo Pereira

26. Vice Ministro Social: Jacinto Regoberto

27. Secretario de Estado Eletricidade: Januario Pereira 28. Secretario de Estado Juventude e Desporto: Francisco Kalubadi Lay

29. Sekretario de Estado Energia e Recurcos Naturais: Alfredo Pires

30. Secretario de Estado Desenvolvimentu Rural: ---

31. Sekretario de Estado da Cultura: Lurdes Bessa

32. Secretario de Estado Meio Ambiente: ---

33. Secretario de Estado dos Veteranos e Antigos Combatentes: Virgilio Smith

34. Secretario de Estado Profissional e Emprego: Miguel Man-Telo 35. Secretario de Estado Defesa: Julio Tomás Pinto

36. Secretario de Estado e Segurança: Longuinhos Monteiro

37. Secretario de Estadu da Agricultura e Abrocultura: Gil Rangel

38. Secretario de Estado das Pescas: Dr Edmundu Viegas

39. Secretario de Estado do Ordenamento do Teritorio e Municípios: Rui Amaral

40. Sekretariu de Estado Regional Oecuse: Fernando Hanjam

41. Secretariu do Estado Pecuaria:---

SAPO TL ho CJITL

Comentários

Critério de publicação de comentários